Дүниежүзілік Азаматтық қорғаныс күні

Халықаралық Азаматтық қорғаныс ұйымы Бас ассамблеясының IX қарарына сәйкес Дүниежүзілік Азаматтық қорғаныс күні жыл сайын 1 наурызда аталып өтеді. Мереке Халықаралық азаматтық қорғаныс ұйымы құрылған күнге - 1972 жылғы 1 наурызға орайластырылған. Бұл дата Азаматтық қорғаныс туралы білімді насихаттау және ұлттық құтқару қызметтерінің беделін көтеру мақсатында атап өтіледі.

Железин аграрлық-техникалық колледжі табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар жағдайында халықты қорғау проблемасының маңыздылығын ескере отырып, 2021 жылдың 9 наурызында осы күнге арналған 1-2 курстың студенттеріне іс-шаралар ұйымдастырылды: төтенше жағдайлар, викториналар, сынып сағаттары ж/е т.б.

Іс-шараның негізгі мақсаты - оқушылардың төтенше жағдайлар кезіндегі қауіпсіз мінез-құлық дағдыларын дамыту. «Ұлттық экономиканы сақтау үшін күшті азаматтық қорғаныс» Дүниежүзілік Азаматтық қорғаныс күнінің басты ұраны болып табылды.

ҚР Президентінің Жолдауы

Мемлекеттік рәміздері